...
Що таке Root-права Android чули багато хто, але зовсім мало власників андроїд-смартфонів отримали їх з побоювання зашкодити своєму пристрою
...
Упустили телефон в калюжу, раковину або ще гірше, туалет?
...
Якщо ви виявили, що в якийсь момент ваш Play Маркет відмовляється працювати, не поспішайте засмучуватися - вам достатньо лише виконати кілька нехитрих маніпуляцій.
...
Перші користувачі Google Glass отримали довгоочікуваний гаджет в своє користування і виклали відео в мережу.
...
Казино ігри для Android.


Що таке Root права на Android


Що таке Root-права Android чув багато хто, але зовсім мало власників андроїд-смартфонів отримали їх з побоювання зашкодити своєму пристрою. Ймовірно, почасти вони мають рацію, адже маючи доступ до облікового запису головного адміністратора, ви автоматично отримуєте не тільки повний контроль над операційною системою з можливістю налаштування вашого пристрою відповідно зі своїми уподобаннями, а й лазівку для непроханих гостей. Ваш гаджет буде повністю керований вами,без всяких обмежень, які накладають виробники пристроїв і програмного забезпечення до них.

Отже, що таке Root?
Root (від англ. Root – корінь; читається “рут”), або суперкористувач – спеціальний акаунт в UNIX-подібних системах з ідентифікатором (UID, User IDentifier) ​​0, власник якого має право на виконання всіх без винятку операцій.

Переваги Root
Маючи доступ до профілю головного адміністратора (superuser) ви отримуєте ряд можливостей недоступних у звичайному режимі роботи.

Насамперед, отримання Root дає можливість видаляти стандартні додатки, нав’язувані виробниками пристроїв, міняти теми і ярлики, і так само, запускати спеціалізовані додатки, які істотно розширюють можливості смартфона (зазвичай такі програми вимагають Root-прав). Крім того, виникає можливість змінювати системні файли (Recovery image, Bootloader або зображення, що виводяться при завантаженні), запускати виконувані файли Linux, встановлювати програми на карту пам’яті або переносити на неї кеш програм. В окремих випадках після модифікацій ОС, доступних тільки після отримання Root-прав, можливо навіть домогтися невеликого, але все ж збільшення продуктивності та часу автономної роботи.

Недоліки Root
Як і в усьому іншому, у отриманні Root доступу є свої недоліки. В першу чергу, пристрій позбавляється гарантії і у випадку “чогось такого”, за умови, що ви не зможете відкотити свій “девайс” на офіційну прошивку, ремонтувати його прийдеться виключно за свій рахунок.

Процедура рутування нескладна – роблячи все відповідно з описами можна домогтися бажаного, але якщо у вас немає ніякого досвіду, потенційний ризик зберігається – при несприятливому збігу обставин пристрій може перетворитись на непридатну для використання «цеглину».

Ще один важливий недолік – відкриття Root-привілеїв включає в себе втручання в системні файли і спричиняє втрату можливості оновлюватися “повітрям» (встановлювати OTA оновлення). Точніше, можливість оновлюватися може і не пропасти, але наслідки поновлення будуть непередбачувані. Найшкідливішим з них є втрата root-прав, але можливі і більш фатальні варіанти – до отримання «цеглини».

Види Root прав
Існує кілька видів Root прав:

Full Root – постійні права, знімають установлені обмеження. Оновлювати операційну систему не рекомендується.
Shell Root – аналог Full Root, але без доступу до папки system.
Temporary Root – тимчасовий Root доступ. Після перезавантаження пристрою він пропадає.

Як отримати Root права?
На форумі 4PDA описана маса універсальних способів і методів отримання Root прав на пристроях під керуванням Android. Більшість із них потребує використання спеціальних програм і комп’ютера. Серед таких програм добре відомі Universal AndRoot, Unlock Root, z4root, Revolutionary та інші, що обіцяють отримання бажаного в «два кліка». Нажаль, не всі з них здатні на 100% допомогти домогтися бажаної цілі, конкретно для вашого мобільного пристрою. Більше того, подібне програмне забезпечення може визначатися як вірусне, так як воно вносить зміни в ядро операційної системи Android. У даному випадку антивірус частково правий – всі ці програми є вірусні експлойти, проникаючі в ядро системи й при їх скачуванні або установці рекомендується відключити захисне ПЗ.

Другий спосіб здобуття Root-прав заключається у встановленні на смартфон модифікованої прошивки. В цьому випадку всю роботу за Вас вже виконали фахівці, і вам тільки залишається вибрати ту прошивку, яка підходить саме для цього телефону. До речі, там же ви знайдете різні прикраси і доповнення для своєї моделі смартфона.

Варто відзначити, що частина телефонів має захист, поставлений виробником – NAND lock. Найчастіше цим грішила компанія HTC, так що власникам таких апаратів не пощастило – NAND lock забороняє здійснювати будь-які зміни розділу/system (не дозволить нічого писати / видаляти в / з розділу / system, навіть якщо його перемонтувати на запис), через що в папку / system неможливо встановити програму Superuser.

У телефонах з NAND lock зробити Root все ж можна[b], але він буде неповнофункціональним (можна отримати тільки Shell root або Temporary Root).

Як перевірити, що права root отримані?
• Можливо (але необов’язково) появою в списку програм додатків під назвою Superuser або SuperSU
• При запуску програм, що вимагають привілеї root, буде спливати відповідний запит
• Програми, які раніше не працювали, посилаючись на недолік прав, тепер повністю функціональні
• У емуляторі терміналу при введенні команди su з’являється запрошення в вигляді решітки: #
• Цей спосіб перевірки залежить від методу отримання root-прав (наприклад, при використанні Universal Androot цей спосіб перевірки неприйнятний). В емуляторі терміналу наберіть команду «/ system / bin / id” [Enter]. Якщо у відповідь ви отримаєте “uid = +0 (root) gid = +0 (root)”, то ви домоглися бажаного.

Підсумок:
Тепер ви знаєте навіщо у операційній системі Android потрібно отримувати Root-права. Деякі користувачі вважають, що Root необхідний, а інші і без нього живуть досить непогано. Виконувати цю процедуру, чи ні – вирішуватимете тільки ви, лише не забувайте про гарантію і все буде добре.

Також читають:


Джерело: http://google-play.in.ua/
Категорія: Девайси | Добавив: Nexor (14.06.2013) | Автор: Максим Пащенко | E-mail
Перегляди: 9972 | Теги: встановлення, root права, Як отримати | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Добавляти коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Категорії
Опитування
Підете до нас редактором?
Всього відповідей: 58
Ми Вконтакті
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Android-Drive.Com © 2011-2024. При використанні любого матеріалу , гіперпосилання на сайт обв'язкове! Powered by lmi11.